Z wizytą u prawnika - Prawnicy

kancelaria rybnik

Prawnicy i ich profesjonalizm

Czasami znajdujemy się w sytuacji, w której bardzo jest nam potrzebna pomoc prawna. Oczywiście nie jest to łatwy wybór. Trzeba wybrać taką osobę, która będzie dobrze znała prawo i będzie miała wysokie kwalifikacje, ale też będzie potraf

Z wizytą u prawnika - Prawnicy kancelaria rybnik
iła z empatią podejść do naszego problemu.

Mamy czasami różne kłopoty i chcemy, żeby ktoś nie tylko pomógł nam je rozwiązać, ale też nas wysłuchał i zrozumiał nas pod kątem emocjonalnym. Oczywiście nie jest obowiązek prawnika, bo jeśli mamy taką potrzebę to możemy udać się do psychologa, który nas wysłucha i zrozumie, a adwokat działa w innym zakresie, ale udając się do kancelarii liczymy na to, że ktoś nie potraktuje nas przedmiotowo, ale po ludzku. Mamy prawo tego oczekiwać, ponieważ płacimy za taką usługę i chcemy być z niej pełni zadowoleni. Warto jest szukać adwokata, który ma duże doświadczenie w tym, co robi i specjalizuje się w jakiejś dziedzinie. Może to być prawo karne, czy prawo pracy. Dzięki jego umiejętnościom nasza sprawa będzie rozwiązana bardzo dobrze. Adwokat często przedstawia stanowisko oskarżonego w sądzie. Musi podchodzić do tego z cennym obiektywizmem, co będzie widoczne dla sądu i pewnie w pewnym stopniu wpłynie na wyrok. Liczą się w sądzie głównie fakty, ale trzeba je umieć odpowiednio przedstawiać i posługiwać się nimi w taki sposób, aby bronić oskarżoną osob. Niektórzy prawnicy nie chcą się podejmować pewnych spraw, ponieważ uważają, że są one nie do wygrania. Jest jeszcze coś takiego jak obrona z urzędu, ponieważ uczciwy proces należy się nawet przestępcy.


Ogólnie mówiąc nie popierajmy rozwodów.

Obecnie na rynku istnieje wiele kancelarii adwokackich. Jak zatem wybrać dobrego adwokata? Otóż jak wszyscy wiemy spotkanie w sądzie nie należy do najłatwiejszych i przyjemnych. Unikajmy więc różnego rodzaju sądów jak ognia. Niestety czasem nie jesteśmy w stanie uniknąć takiego spotkania. Jeśli ktoś się rozwodził, to wie o czym mówię. Rozwód jest bardzo nieprzyjemny dla każdej ze stron. Cierpą na nim nie tylko rozwodzący się ludzie, ale także ich dzieci. Gdy już jednak przyjdzie nam zmierzyć się z tym problemem, musimy poszukać dobrego prawnika. Wiele spraw jest wówczas do rozstrzygnięcia, między innymi podział majątku. Niestety pomoc prawna nie należy do najtańszych. Za pomoc przy rozwodzie możemy zapłacić kilka, a nawet kilkanaście tysięcy złotych. Adwokat będzie bronił naszych racji w sądzie, zajmie się także podziałem majątku, jeśli nie będziemy mogli się dogadać z małżonkiem. Podczas sprawy rozwodowej ustalanych jest wiele kwestii. Wobec argumentów sąd ustala z czyjej winy jest rozwód, ale przeważnie sprawy kończą się bez orzekania o winie. Pozostaje wiele innych problemów, między innymi opieka nad dziećmi i wysokość alimentów. Powodem rozwodu może być brak pożycia małżeńskiego, zdrada drugiej osoby i wiele innych rzeczy. Proces ten kosztuje nas bardzo dużo siły. Na pewno nie należy też do przyjemnych. W dzisiejszych czasach ludzie bardzo często się rozwodzą. Relacje między kobietą a mężczyzną są bardzo trudne, a małżonkowie bardzo często po kilku latach nie potrafią ze sobą rozmawiać. Ogólnie mówiąc nie popierajmy rozwodów.


Pomoc prawna towarzyszyła ludziom od pokoleń

W nowoczesnym społeczeństwie wszczynana jest coraz częściej dyskusja nad określonością prawa, nad jego pewnością i precyzją. Niestety, ta pozornie dla większości ludzi szczęśliwa droga, może zaprowadzić niektóre zawody w kozi róg. O kim mowa? Nietrudno się domyślić - radca prawny, adwokat. Mówiąc jeszcze ogólniej - po prostu prawnik.

Tylko niewielka część społeczeństwa zdaje sobie sprawę z tego, jak bardzo postulaty te gnębią i nie dają spać prawnikom. Świadczona przez nich pomoc prawna stanowi fundament ich pracy i - co jest paradoksem - opiera się na wartościach, które aktualnie w społeczeństwie uważane są za niewłaściwe. Wszak co robiłby prawnik przy prawie określonym? Kim byłby adwokat, gdyby jego klient nie potrzebował pomocy prawnej z powodu tego, że prawo jest tak boleśnie (dla prawnika) i skutecznie skonstruowane?

Oczywiście, odrębną pozostaje dyskusja na temat tego, czy w ogóle jest możliwe sformułowanie prawa, które nie posiada luk. Pomoc prawna towarzyszyła ludziom od pokoleń, przewijała się przez ich życia jak natrętna mucha, a na sam dźwięk słowa "adwokat" niejednokrotnie społeczeństwo przechodził zimny dreszcz zdenerwowania.

Czy zatem, koniecznym jest postulowanie określoności, pewności, precyzji prawa? Prawnik powie - uchowaj Boże! Jednakże społeczeństwo zawsze zdawało się będzie uciekać od punktu widzenia prawnika. Adwokat, zdaniem typowego iksińskiego, utrzymuje się nie z pomocy prawnej, a z cierpienia ludzi, którzy muszą ponosić ofiarę nieokreślonego prawa. Tego dysonansu chyba nie da się usunąć raz na zawsze.